Ліга страхових організацій України, Українська федерація страхування та Національна асоціація страховиків України розробили проект змін до Податкового кодексу, спрямованих на стимулювання населення до довгострокових заощаджень та добровільного медичного страхування.

Зокрема, це питання:

  • зниження податкового навантаження для стимулювання добровільного медичного страхування;
  • запровадження правових умов страхових
  • виплат як постачальникам медичних послуг, так і застрахованим за витрати на оплату послуг постачальників медичних послуг;
  • придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення у разі хвороби або нещасного випадку;
  • врегулювання порядку застосування копій документів при врегулюванні страхових випадків.

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» віце-президент Ліги страхових організацій України Олександр Залєтов, ринок добровільного медичного страхування динамічно розвивається. У 2019 році зростання страхових платежів склало 32%. Навіть за умов локдауну, коли багато галузей були у стагнації, за 1 півріччя поточного року обсяги медичного страхування збільшилися на 15%. Щорічно близько 2,5 млн. громадян користуються послугами добровільного медичного страхування.

Він також зазначив, що підвищується роль страхування як інструмента детінізації медичної галузі. Так, за останні п’ять років страховиками врегульовано близько 11 млн звернень застрахованих, виплачено близько 9 млрд грн на оплату послуг постачальників медичних послуг, а також придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Концепція розвитку добровільного медичного страхування крім податкових стимулів передбачає внесення змін до актів уряду та МОЗ, повідомив Залєтов.

Так пропонується надати страховикам доступ до електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, надати страховикам доступ до реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів, а також електронного реєстру листів непрацездатності.

«Концепція передбачає встановлення алгоритму надання медичних послуг та ліків застрахованим за договорами медичного страхування та типового договору про співпрацю, що передбачає порядок обслуговування застрахованих, порядок розрахунку за надані послуги, доступ страховика до первинної документації, лікування згідно з протоколами, електронний документообіг, електронні рецепти», — підкреслив Залєтов.

При цьому він зазначив, що необхідно створити стимули для тісної співпраці медустанов та страховиків. Для цього пропонується зобов’язати медустанови надавати якісну та своєчасну медичну допомогу та медичні послуги застрахованим за договорами добровільного медичного страхування, розміщувати у доступному для споживача місці інформацію щодо порядку обслуговування застрахованих. У разі акредитації закладів охорони здоров’я передбачити звіт про лікування таких застрахованих. Також пропонується зобов’язати медзаклади застосовувати нові клінічні протоколи медичної допомоги та стандарти медичної допомоги (уніфіковані клінічні протоколи медичної допомоги) при наданні медичної допомоги пацієнтам, надати застрахованим можливість отримання он-лайн консультування без попереднього відвідування (первинне онлайн-консультування).

Джерело: https://aic.com.ua